Kartuscy pływacy świetną postawą zainaugurowali rozpoczęcie sezonu po wakacyjnej przerwie. 17 młodych pływaków Cartusii roczników 2007, 2008 i 2009 z trenerem Arkiem Zalewskim ścigało się na dwudniowym międzynarodowym mitingu pływackim w Bremen. 

Młodzi zawodnicy startowali w 4 konkurencjach zawodów (2 starty w 1 sobotnim bloku oraz 2 starty w 2 niedzielnym bloku.) Do najlepszych zawodników tych zawodów można zaliczyć Paulinę Burdon, Michalinę Grzech, Aleksandra Trybull, Konrada Tredera, Igora Zalewskiego, Wiktorię Wilczewską.

Pomimo życiówek wszystkich pływaków Cartusii to ci zawodnicy uzyskali najbardziej cenne czasy w swoich koronnych startach.

Wyniki zawodników w poszczególnych kategoriach.

Młodzicy 11- letni (rocznik 2007):

Paulina Burdon 1. miejsce - 50m grzbietowym, 1. miejsce - 50m motylkowym,  4. miejsce - 100m grzbietowym, 6. miejsce - 100m motylkowym

Michalina Grzech 2. miejsce - 50m grzbietowym, 3. miejsce - 100m grzbietowym,  4. miejsce - 100m zmiennym, 7. miejsce - 200m zmiennym

Aleksander Trybull 1. miejsce - 50m grzbietowym, 1. miejsce - 100m grzbietowym,  2. miejsce - 50m klasycznym, 2. miejsce - 100m klasycznym

Amelia Skorowska 1. miejsce - 100m klasycznym, 3. miejsce - 50m klasycznym, 8. miejsce - 100m grzbietowym

Oskar Sikora 1. miejsce - 50m motylkowym, 2. miejsce - 50m dowolnym,  3. miejsce - 100m motylkowym, 4. miejsce - 100m dowolnym

Wiktoria Szymichowska 5. miejsce - 50m dowolnym, 6. miejsce - 100m dowolnym, 10. miejsce - 100m grzbietowym

Wiktor Gojtowski 6. miejsce - 50m dowolnym, 7. miejsce - 50m grzbietowym,  8. miejsce - 100m dowolnym, 9. miejsce - 100m grzbietowym

Dzieci 10. miejsce - letnie (rocznik 2008):

Konrad Treder 1. miejsce - 50m grzbietowym, 2. miejsce - 100m grzbietowym, 50m klasycznym, 1. miejsce - 100m klasycznym

Igor Zalewski 2. miejsce - 50m klasycznym, 2. miejsce - 100m klasycznym, 100m zmiennym, 3. miejsce - 50m dowolnym

Wiktor Hilbrycht 1. miejsce - 50m motylkowym, 2. miejsce - 100m motylkowym, 100zmiennym, 4. miejsce - 50 dowolnym

Natalia Formela 2. miejsce - 50m klasycznym, 3. miejsce - 100m klasycznym,  5. miejsce - 100m zmiennym, 7. miejsce - 100m grzbietowym

Tomasz Nowiński 4. miejsce - 50m klasycznym, 4. miejsce - 100m klasycznym, 5. miejsce - 50m dowolnym

Dzieci 9. miejsce - letnie (rocznik 2009):

Wiktoria Wilczewska 1. miejsce - 100m grzbietowym, 1. miejsce - 100m klasycznym, 2. miejsce - 100m zmiennym

Gracja Kuszowska 1. miejsce - 50m klasycznym, 1. miejsce - 50m dowolnym, 100m klasycznym, 2. miejsce - 50m grzbietowym

Mateusz Kreft 1. miejsce - 50m klasycznym, 1. miejsce - 50m grzbietowym, 100m klasycznym, 2. miejsce - 100m grzbietowym

Maciej Szlas 3. miejsce - 50m grzbietowym, 4, 50m dowolnym, 5. miejsce - 100m dowolnym

Antonina Radomska 2. miejsce - 50m klasycznym, 4. miejsce - 50m motylkowym,  5. miejsce - 50m grzbietowym, 9. miejsce - 50m dowolnym

Kartuscy pływacy dziękują Urzędowi Gminy Kartuzy za dofinansowanie do wyjazdu na zawody oraz głównemu sponsorowi kartuskich pływaków Panu Bogdanowi Górskiemu.

Skrót pozostałych informacji

Konsultacje społeczne ws. nazw ulic, skwerów i rond

Niniejszym informujemy, że 20 września Burmistrz Kartuz ogłosił Zarządzenie nr 119/2018 ws. przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Kartuzy w sprawie nazw ulic, skwerów i rond.

Julia Gruchała Wicemistrzynią Polski Młodzików!

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o wysokim poziomie jaki zaprezentowała Julia Gruchała na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bydgoszczy, a już w miniony weekend zawodniczka Akademii Biegowej…

Koszykarki UKS Bat na turnieju w Bydgoszczy

Drużyna UKS Bat Kartuzy rocznik 2007 uczestniczyła od 14-16.09.2018 w X Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Bydgoszczy. W zawodach rywalizowało ze sobą 12 drużyn z…

Gmina Kartuzy sprzyja rowerom!

„Kaszubska Trasa Rowerowa” obejmuje zasięgiem tereny 12 gmin (Gmina, Kartuzy, Gmina Żukowo, Gmina Przodkowo, Gmina Somonino, Gmina Chmielno, Gmina Sierakowice, Gmina Sulęczyno, Gmina…

Szkoła w Grzybnie świętowała rocznicę nadania imienia

W minioną środę, Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie świętowała pierwszą rocznicę nadania szkole imienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą. św. w kościele parafialnym…

Akademia Biegowa po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski!

W minioną sobotę w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce, będące jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski w tej samej kategorii…

Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski na Złotej Górze

Złota Góra gościła przez minione trzy tygodnie artystów z Polski i nie tylko. Powstały piękne prace w kamieniu, o niewątpliwie dużej wartości artystycznej. Niedługo uszlachetnią

Spotkanie informacyjne WFOŚiGW Czyste Powietrze

Informujemy, że 29 września 2018 r. o godz. 17:00 w Kartuskim Centrum Kultury  (ul. Klasztorna 1, Kartuzy – dawny Dom Rzemiosła) odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców…

Nowy plac zabaw dla dzieci - otwarty!

W parku im. Kotowskiego w Kartuzach powstał nowy plac zabaw dla dzieci. Dzisiaj odbyło się jego uroczyste otwarcie. Jego budowa w całości sfinansowana została przez Centrum Handlowe…

Kartuscy żeglarze o swoich sukcesach

W miniony poniedziałek w kartuskim magistracie odbyło się spotkanie Burmistrza Kartuz z zawodnikami UKŻ Lamelka, którzy w bieżącym sezonie mogą się poszczycić wysokimi osiągnię

Stypendia Burmistrza Kartuz przyznane

Stypendia Burmistrza Kartuz dla Szczególnie Uzdolnionych Uczniów zostały przyznane we wtorek 18 września w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury. Zdolnej młodzieży towarzyszyli…

Uczcili pamięć poległych i pomordowanych

Tradycyjnie co roku we wrześniu w kartuskim lesie k/Kalisk odbywają się uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II Wojny światowej oraz obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość.