Pod koniec listopada na kartuskim basenie odbyły się nietypowe zawody - Międzyszkolne zwody piłki wodnej. Wystartowali w nich uczniowie z 12 szkół gminy Kartuzy. Zawodom patronował Burmistrz Kartuz.

 

Zarówno opiekunowie jak i sami uczestnicy turnieju nie zawiedli i obecność uczniów wszystkich szkół cieszy. Po oficjalnym otwarciu turnieju przez Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego Burmistrza Kartuz zawodnicy rozpoczęli rozgrywki grupowe. Po rozgrywkach fazy grupowej do finałowej czwórki dostały się szkoły z Mirachowa, Staniszewa, Brodnicy Górnej oraz Szkoły Podstawowej numer 5 z Kartuz. 

Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięzców turnieju. Na pierwszym miejscu stanęli uczniowie z Brodnicy Górnej, którzy w finałowym meczu pokonali zespół ze Staniszewa, który zajął drugą pozycję. Brązowy medal przypadł uczniom Szkoły Podstawowej numer 5 w Kartuzach, którzy pokonali uczniów z Mirachowa.

Organizatorzy turnieju dziękują Urzędowi Miasta Kartuzy za pomoc finansową oraz Kartuskiemu Centrum Kultury za wsparcie nagłośnieniowe imprezy sportowej.