Zapaśnik GKS Cartusii Kartuzy w ostatnim czasie nie ma sobie równych. Całkiem niedawno powrócił witany owacyjnie z tytułem Wicemistrza Europy, który przywiózł z Mistrzostw Europy w Bukareszcie.

Dobre wiadomości dotarły do nas z mat zapaśniczych. W Mistrzostwach Świata odbywających się w ostatni weekend w Budapeszcie reprezentant Polski i kartuskiego klubu GKS Cartusia Kartuzy, Gevorg Sahakyan zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata. W pierwszym dniu startów po trzech pierwszych zwycięstwach uległ dopiero w walce półfinałowej Mistrzowi Olimpijskiemu z Rio de Janeiro z 2016 roku - Serbowi Davorowi Stefankowi. Pojedynek półfinałowy był bardzo emocjonujący, a decyzje sędziów niezwykle kontrowersyjne.

Zakończył się już Międzynarodowy Puchar Kaszub, XV Memoriał Braci Pryczkowskich. Zapaśnicy rywalizowali jak zawsze w Kartuzach, w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego.

Miniony weekend obfitował w wydarzenia sportowe. W Żukowie i Kostrzyniu nad Odrą startowali w ubiegłym weekendzie młodzi zapaśnicy klubu GKS Cartusia. Oba starty należały do bardzo udanych, bo z obu wróciliśmy z medalami na piersi. 

W poniedziałek 30 kwietnia Gevorg Sahakyan, reprezentant sekcji zapaśniczej GKS Cartusia Kartuzy, wystartuje w Mistrzostwach Europy Seniorów, które odbędą się w rosyjskim Kaspijsku.

Zawodnicy GKS „Cartusia” Kartuzy otwierają sobie drogę do startu w Mistrzostwach Europy w swoich kategoriach wiekowych. Są to Aleksander Mielewczyk w kategorii juniorów oraz Gevorg Sahakyan w kategorii seniorów.

Cartusia na pierwszym miejscu w rywalizacji drużynowej. Drugie miejsce: GKS Granica Gdańsk, a trzecie Fundacja Morena Żukowo. Do rywalizacji w Mistrzostwach Wybrzeża w Kartuzach stanęło 77 zawodników z różnych klubów w Polsce oraz z Kaliningradu w kategoriach: minizapasy, dziewczyny oraz połączonej kadetów i juniorów. Gospodarze zdominowali zawody zdobywając 19 medali.

Podczas Międzynarodowego Pucharu Kaszub w Zapasach kartuscy zapaśnicy spisali się rewelacyjnie. Złoto wywalczyli Aleksander Mielewczyk, Gor Hovsepyan, Olivier Godziński i Olivier Dobka. Srebrnym medalem może się pochwalić Natan Wolski, Jakub Myszk i Błażej Miotk, a brązowym Natan Brzozowski, Mateusz Konkol, Adrian Żynda, Kamil Leik, Leon Dera i Karol Niklas.