Miniony weekend obfitował w wydarzenia sportowe. W Żukowie i Kostrzyniu nad Odrą startowali w ubiegłym weekendzie młodzi zapaśnicy klubu GKS Cartusia. Oba starty należały do bardzo udanych, bo z obu wróciliśmy z medalami na piersi. 

Żukowo i Kostrzyn nad Odrą to miejsca startów kartuskich zapaśników w mijającym weekendzie. Tuż za miedzą Kartuz, w Żukowie po raz 24 w ramach Memoriału H. Boreckiego i E.Wojdy wyznaczyli sobie spotkanie najmłodsi zawodnicy z 11 klubów z czterech województw i goście z Danii. Zawodnicy z Kartuz nadawali ton imprezie, którą wygrali w punktacji ogólnej. Pierwsze trzy drużyny: 1. Gks Cartusia Kartuzy – 85 punktów, 2. ZKS Miastko – 65 punktów i 3. Fundacja Morena Żukowo – 58 punktów. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu przysporzyli złoci medaliści: Konkel Dominika – 31 kg, Zelewski Wiktor – 50 kg, Niklas Karol – 34 kg, Dera Leon – 41 kg, Wolski Natan – 52 kg, Myszk Jakub – 68 kg oraz Miotk Błażej – 75 kg. Grupa ta charakteryzuje się dużą powtarzalnością i regularnością wyników, co świadczy o stabilizacji formy i umiejętności medalistów. Listę złotych medalistów otwiera Konkel Dominika, która kontynuuje tradycję rodziną swojego ojca Łukasza – wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski i reprezentanta kraju w Mistrzostwach Świata kadetów. Srebrne medale zdobyli: Leik Paweł – 29 kg, Labuda Tomasz – 26 kg, Stankowska Agnieszka – 31 kg, Janzen Paweł – 68 kg. Listę 15-stu medalistów uzupełniają zdobywcy brązowych krążków – Dobka Oliver – 31 kg, Leik Kamil – 44 kg, Stromski Eryk – 57 kg, Słupecki Michał – 35 kg. Czwórka, której nie udało się wywalczyć medali to: Treder Szymon – 4 miejsce, Lis Kacper – 5 miejsce, Golnau Seweryn i Patryk – 7 i 8 miejsce.

Jak zawsze naszej młodzieży towarzyszyła spora grupa kibiców – rodziców, których żywiołowy doping był sporą pomocą dla walczących na macie. Trenerzy Marcin Dobka i Łukasz Konkol mają spore powody do zadowolenia. Nieoficjalne Mistrzostwo Powiatu, tym razem przypadło Kartuzom.

 

Nad Odrą w Kostrzyniu od wielu lat rozgrywane są Międzynarodowe Mistrzostwa Polski kadetów, których stawką jest Puchar Prezesa PZZ. Czterech kartuskich zapaśników zameldowało się na matach Kostrzyna. W kat. Do 45 kg niedawny zdobywca Pucharu Polski – Gor Hovsepyan, tym razem zajął drugie miejsce, przegrywając z reprezentantem Ukrainy – Kotyk’iem Anatoliy’iem i była to jego jedyna porażka, natomiast w polu pokonanym zostali – Miś Jakub, Redestowicz Adrian i Ropiak Mateusz. Srebrny medal to najwyższe miejsce z czwórki startujących. Pozostali: Andrzej Drewa - 10 miejsce, Oliver Godziński - 18-19 miejsce i Narek Mkhitaryan - 9 miejsce nie odegrali większej roli w turnieju.

Są to zawodnicy najmłodszego rocznika w kategorii kadet, a starty w pierwszych latach nie należą do łatwych, często jedyną korzyścią jest zdobycie doświadczenia, które powinno procentować w przyszłości. Trenerem prowadzącym zawodników na zawodach był Bartłomiej Pryczkowski.

/materiał przygotował GKS Cartusia Kartuzy/

Skrót pozostałych informacji

Spacery po Kartuzach. Zapraszamy!

Za nami kolejne spotkania, które jeszcze przez cały sierpień będą się odbywały w ramach Letnich spacerów po Kartuzach, II edycja.

Trwa realizacja ogromnej inwestycji kanalizacyjnej

W Kartuzach trwa właśnie realizacja inwestycji pn. Zagospodarowanie wód deszczowych w mieście Kartuzy w celu poprawy retencyjności zlewni i ochrony przed zmianami klimatu. Najlepiej widać

Ruszyła budowa Promenady nad J. Klasztornym Małym

Rozpoczęła się już realizacja inwestycji pn. Budowa ciągu pieszo-rowerowego nad Jeziorem Klasztornym Małym w Kartuzach, etap II.

Chester Burke Jr. & Company. Koncert specjalny

Chester Burke Jr. & Company wystąpią już w środę 15 sierpnia w Parku im. "Solidarności". To będzie prawdziwa muzyczna i duchowa uczta w wykonaniu amerykańskiego chóru gospel. Największe…

15. szansa na wygraną w konkursie

Po krótkiej przerwie powracamy z naszym konkursem "Detale Kartuz". Do wygrania nagroda Burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego. Kto pierwszy, ten lepszy!

GoldHill Festival za nami. To była udana impreza

Za nami druga edycja GoldHill Festival 2018. Scena na Złotej Górze, podobnie jak rok temu, przyciągnęła fanów muzyki klubowej. Więcej informacji wkrótce.

O sole mio - na zakończenie koncertu w Kolegiacie

W tę niedzielę, kiedy na kartuskim Rynku rozbrzmiewały włoskie klimaty, artyści kwartetu Arte Con Brio drugim bisem zakończyli koncert jednym z najbardziej znanych włoskich utworów…

Słoneczna Italia... na kartuskim Rynku

Iście włosko zrobiło się w niedzielne popołudnie 5 sierpnia na kartuskim Rynku. Ciao Bambina, O sole mio, Cantare i wiele innych tych starszych i tych współczesnych włoskich przebojów…

Wyburzamy starą rampę. W jej miejscu powstaną nowoczesne przystanki

Trwa właśnie wyburzanie starej rampy kolejowej, która znajduje się tuż obok kartuskiego Dworca Integracyjnego.
Wkrótce w tym samym miejscu powstaną nowoczesne przystanki autobusowe.
Idea…

ENEJ w świetnej formie - nie tylko na scenie!

Mamy jeszcze w pamięci znakomity koncert zespołu ENEJ (w miniony weekend podczas Jarmarku Kaszubskiego), lecz musimy wiedzieć, że ENEJ to także... znakomici piłkarze! Gdyby to wcześniej…

Inwestujemy w sołectwach. 1,25 mln na drogi gminne

Trwają obecnie prace związane z budową i przebudową dróg gminnych.
Za nieco ponad 1 milion 250 tys. zł powstają nowe nawierzchnie z płyt Yomb na terenie wielu sołectw.
Inwestycje…

Kartuskie Inicjatywy Mieszkańców 2018 (III edycja)

Chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu? Zaproponuj zmiany! Wielu już skorzystało! Biuro Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Kartuzach jako organizator Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców –