Miniony weekend obfitował w wydarzenia sportowe. W Żukowie i Kostrzyniu nad Odrą startowali w ubiegłym weekendzie młodzi zapaśnicy klubu GKS Cartusia. Oba starty należały do bardzo udanych, bo z obu wróciliśmy z medalami na piersi. 

Żukowo i Kostrzyn nad Odrą to miejsca startów kartuskich zapaśników w mijającym weekendzie. Tuż za miedzą Kartuz, w Żukowie po raz 24 w ramach Memoriału H. Boreckiego i E.Wojdy wyznaczyli sobie spotkanie najmłodsi zawodnicy z 11 klubów z czterech województw i goście z Danii. Zawodnicy z Kartuz nadawali ton imprezie, którą wygrali w punktacji ogólnej. Pierwsze trzy drużyny: 1. Gks Cartusia Kartuzy – 85 punktów, 2. ZKS Miastko – 65 punktów i 3. Fundacja Morena Żukowo – 58 punktów. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu przysporzyli złoci medaliści: Konkel Dominika – 31 kg, Zelewski Wiktor – 50 kg, Niklas Karol – 34 kg, Dera Leon – 41 kg, Wolski Natan – 52 kg, Myszk Jakub – 68 kg oraz Miotk Błażej – 75 kg. Grupa ta charakteryzuje się dużą powtarzalnością i regularnością wyników, co świadczy o stabilizacji formy i umiejętności medalistów. Listę złotych medalistów otwiera Konkel Dominika, która kontynuuje tradycję rodziną swojego ojca Łukasza – wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski i reprezentanta kraju w Mistrzostwach Świata kadetów. Srebrne medale zdobyli: Leik Paweł – 29 kg, Labuda Tomasz – 26 kg, Stankowska Agnieszka – 31 kg, Janzen Paweł – 68 kg. Listę 15-stu medalistów uzupełniają zdobywcy brązowych krążków – Dobka Oliver – 31 kg, Leik Kamil – 44 kg, Stromski Eryk – 57 kg, Słupecki Michał – 35 kg. Czwórka, której nie udało się wywalczyć medali to: Treder Szymon – 4 miejsce, Lis Kacper – 5 miejsce, Golnau Seweryn i Patryk – 7 i 8 miejsce.

Jak zawsze naszej młodzieży towarzyszyła spora grupa kibiców – rodziców, których żywiołowy doping był sporą pomocą dla walczących na macie. Trenerzy Marcin Dobka i Łukasz Konkol mają spore powody do zadowolenia. Nieoficjalne Mistrzostwo Powiatu, tym razem przypadło Kartuzom.

 

Nad Odrą w Kostrzyniu od wielu lat rozgrywane są Międzynarodowe Mistrzostwa Polski kadetów, których stawką jest Puchar Prezesa PZZ. Czterech kartuskich zapaśników zameldowało się na matach Kostrzyna. W kat. Do 45 kg niedawny zdobywca Pucharu Polski – Gor Hovsepyan, tym razem zajął drugie miejsce, przegrywając z reprezentantem Ukrainy – Kotyk’iem Anatoliy’iem i była to jego jedyna porażka, natomiast w polu pokonanym zostali – Miś Jakub, Redestowicz Adrian i Ropiak Mateusz. Srebrny medal to najwyższe miejsce z czwórki startujących. Pozostali: Andrzej Drewa - 10 miejsce, Oliver Godziński - 18-19 miejsce i Narek Mkhitaryan - 9 miejsce nie odegrali większej roli w turnieju.

Są to zawodnicy najmłodszego rocznika w kategorii kadet, a starty w pierwszych latach nie należą do łatwych, często jedyną korzyścią jest zdobycie doświadczenia, które powinno procentować w przyszłości. Trenerem prowadzącym zawodników na zawodach był Bartłomiej Pryczkowski.

/materiał przygotował GKS Cartusia Kartuzy/