Zakończył się już Międzynarodowy Puchar Kaszub, XV Memoriał Braci Pryczkowskich. Zapaśnicy rywalizowali jak zawsze w Kartuzach, w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego.

PUCHAR KASZUB, XV MEMORIAŁ BRACI PRYCZKOWSKICH w zapasach w stylu klasycznym, Kartuzy 02.06.2018 rok.

W pierwszy weekend czerwca zawodnicy 8 ekip z Województwa Pomorskiego oraz reprezentanci Armenii i Rosji (Kaliningrad) stoczyli boje o piękne medale oraz puchary w ramach XV Międzynarodowego Pucharu Kaszub, zawodów memoriałowych.

Oprócz wyłonienia najlepszych, turniej miał na celu uczczenia pamięci Stanisława i Kazimierza Pryczkowskich, Jana Kuczyńskiego i Mirosława Beggera – ludzi, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju zapasów w naszym regionie.

Zawody swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński, Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Duszyński i Prezes POZZG, dr Zbigniew Grzegorowski.

Burmistrz Kartuz wręczył listy gratulacyjne za bardzo dobre wyniki w pierwszym półroczu Gevorgowi Sahakyanowi, Aleksandrowi Mielewczykowi, Nikodemowi Drewie, Rafałowi Formeli, Jakubowi Hildebrandtowi oraz Gorowi Hovsepayanowi.

Ton zawodom nadawali reprezentanci Cartusii i to dzięki ich waleczności Puchar Kaszub pozostał na miejscu, w Stolicy.

Specjalne wyróżnienie, Puchar Burmistrza Kartuz dla najlepszego zawodnika z Kaszub, wywalczył Aleksander Mielewczyk, który w finale pokonał piątego zawodnika ostatnich Mistrzostw Europy kadetów, Krzysztofa Steffana z Granicy Gdańsk, natomiast Puchar Starosty Kartuskiego Janiny Kwiecień dla najlepszego zawodnika z pozostałych ekip zdobył Chaczteryan Ashot z Armenii.

Działacze Cartusii składają serdeczne podziękowania osobom oraz instytucjom, które wspierają kartuskie zapasy, w szczególności rodzicom zawodników. Trenerom, czyli Marcinowi Dobce, Bartłomiejowi Pryczkowskiemu, Arturowi Pogosjanowi oraz Łukaszowi Konkelowi działacze Cartusii życzą wytrwałości i utrzymania kartuskich zapasów na tak wysokim poziomie.


DZIEWCZYNY


Kategoria 29 kg

1. miejsce Matwijiszyna Tetiana Achilles Kolbudy


Kategoria 32 kg

1. miejsce Konkel Dominika Cartusia Kartuzy

2. miejsce Godzińska Aurelia Cartusia Kartuzy


MINI ZAPASY


Kategoria 26 kg

1. miejsce Agababian Haczyk Armenia

2. miejsce Woźniak Patryk Granica Gdańsk


Kategoria 29 kg

1. miejsce Mekonjan Artur Armenia

2. miejsce Gdaniec Witold Granica Gdańsk

3. miejsce Komorowski Maciej Granica Gdańsk


Kategoria 32 kg

1. miejsce Leik Paweł Cartusia Kartuzy

2. miejsce Treder Szymon Cartusia Kartuzy

3. miejsce Klej Paweł Suples Starogard Gd.

3. miejsce Stenka Hubert Morena Wega Żukowo


Kategoria 35 kg

1. miejsce Kibort Marcel Achilles Kolbudy

2. miejsce Stencel Kacper Cartusia Kartuzy

3. miejsce Lis Kacper Cartusia Kartuzy


Kategoria 38 kg

1. miejsce Kibort Michał Achilles Kolbudy

2. miejsce Pituła Artur Morena Wega Żukowo

3. miejsce Szostek Michał Suples Starogard Gd.

3. miejsce Knop Kamil Achilles Kolbudy

5. miejsce Richert Ignacy Morena Wega Żukowo


Kategoria 41 kg

1. miejsce Bałdyga Stanisław Achilles Kolbudy

2. miejsce Nagórski Adrian Ajas Gdańsk


Kategoria 44 kg

1. miejsce Hełminiak Alan Granica Gdańsk

2. miejsce Micun Adam Achilles Kolbudy


Kategoria 50 kg

1. miejsce Zelewski Wiktor Cartusia Kartuzy

2. miejsce Rejter Paulina Cartusia Kartuzy

3. miejsce Szyszko Jan Olimpia Elbląg


MŁODZIK


Kategoria 35 kg

1. miejsce Nuritdinov Nikita Rosja

2. miejsce Balcerski Kacper Ajas Gdańsk

3. miejsce Leonarczyk Oskar Morena Wega Żukowo

3. miejsce Dobka Olivier Cartusia Kartuzy


Kategoria 38 kg

1. miejsce Ziembicki Piotr ZKS Miastko

2. miejsce Chodorowski Błażej Ajas Gdańsk

3. miejsce Kohnke Nikodem Morena Wega Żukowo

3. miejsce Regliński Filip Morena Wega Żukowo

5. miejsce Stachewicz Norbert Achilles Kolbudy

5. miejsce Niklas Karol Cartusia Kartuzy


Kategoria 41 kg

1. miejsce Dąbrowski Igor Morena Wega Żukowo

2. miejsce MC Gowan Maksymilian Olimpia Elbląg

3. miejsce Książek Jan ZKS Granica Gdańsk

3. miejsce Kosecki Kamil Morena Wega Żukowo


Kategoria 44 kg

1. miejsce Kashavkin Kerop Rosja

2. miejsce Wróblewski Kacper Olimpia Elbląg


Kategoria 48 kg

1. miejsce Wolski Noe Cartusia Kartuzy

2. miejsce Varlov Pavel Rosja

3. miejsce Skalik Piotr Granica Gdańsk

3. miejsce Gdaniec Igor Granica Gdańsk

5. miejsce Leik Kamil Cartusia Kartuzy

5. miejsce Tandecki Bartłomiej ZKS Miastko


Kategoria 52 kg

1. miejsce Chaczteryan Ashot Armenia

2. miejsce Gor Hosepian Cartusia Kartuzy

3. miejsce Wolski Natan Cartusia Kartuzy

3. miejsce Kohnke Damian Morena Wega Żukowo

5. miejsce Świerdzewski Adam Ajas Gdańsk


Kategoria 57 kg

1. miejsce Cudnik Konrad Morena Wega Żukowo

2. miejsce Stromski Eryk Cartusia Kartuzy

3. miejsce Wiśniewski Jan Ajas Gdańsk

3. miejsce Sienkiewicz Jakub Ajas Gdańsk


Kategoria 62 kg

1. miejsce Serba Jan Granica Gdańsk

2. miejsce Chlechowicz Jakub Cartusia Kartuzy


Kategoria 68 kg

1. miejsce Janzen Paweł Cartusia Kartuzy


Kategoria 75 kg

1. miejsce Miotk Błażej Cartusia Kartuzy

2. miejsce Sawicki Nikodem Morena Wega Żukowo


KADET


Kategoria 55 kg

1. miejsce Melkonjan Artur Armenia

2. miejsce Drewa Andrzej Cartusia Kartuzy

3. miejsce Mkhitaryan Narek Cartusia Kartuzy

3. miejsce Rufullaev Dadash Rosja


Kategoria 63 kg

1. miejsce Drewa Nikodem Cartusia Kartuzy

2. miejsce Bodel Piotr Granica Gdańsk

3. miejsce Godziński Olivier Cartusia Kartuzy

3. miejsce Sawicki Dawid Morena Wega Żukowo


Kategoria 67 kg

1. miejsce Mielewczyk Aleksander Cartusia Kartuzy

2. miejsce Steffan Krzysztof Granica Gdańsk

3. miejsce Mamedov Bagram Rosja


Kategoria 72 kg

1. miejsce Bodel Łukasz Granica Gdańsk

2. miejsce Gorczyński Robert Granica Gdańsk

3. miejsce Dobrowolski Jakub ZKS Miastko

3. miejsce Jahn Aleks Cartusia Kartuzy

5. miejsce Balcerski Piotr Ajas Gdańsk


Kategoria 77 kg

1. miejsce Hildebrandt Jakub Cartusia Kartuzy


Kategoria 82 kg

1. miejsce Serba Filip Granica Gdańsk


Kategoria 97 kg

1. miejsce Zając Kacper Granica Gdańsk

2. miejsce Szymczak Michał Granica Gdańsk


Klasyfikacja Drużynowa

1. miejsce GKS Cartusia Kartuzy

2. miejsce ZKS Granica Gdańsk

3. miejsce Morena Wega Żukowo

4. miejsce Achilles Kolbudy

5. miejsce Armenia

6. miejsce Rosja

7. miejsce UKS Ajas Gdańsk

8. miejsce Olimpia Elbląg

9. miejsce ZKS Miastko

10. miejsce Suples Starogard Gd.

puch kaszub zapasy (5)
puch kaszub zapasy (1)
puch kaszub zapasy (2)
puch kaszub zapasy (3)
puch kaszub zapasy (4)
puch kaszub zapasy (6)
puch kaszub zapasy (7)
puch kaszub zapasy (8)
puch kaszub zapasy (9)
puch kaszub zapasy (10)
puch kaszub zapasy (11)
puch kaszub zapasy (12)
puch kaszub zapasy (13)
puch kaszub zapasy (14)


Tekst: GKS Cartusia. Oprac. UM Kartuzy.



Skrót pozostałych informacji

Konsultacje społeczne ws. nazw ulic, skwerów i rond

Niniejszym informujemy, że 20 września Burmistrz Kartuz ogłosił Zarządzenie nr 119/2018 ws. przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Kartuzy w sprawie nazw ulic, skwerów i rond.

Julia Gruchała Wicemistrzynią Polski Młodzików!

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o wysokim poziomie jaki zaprezentowała Julia Gruchała na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bydgoszczy, a już w miniony weekend zawodniczka Akademii Biegowej…

Koszykarki UKS Bat na turnieju w Bydgoszczy

Drużyna UKS Bat Kartuzy rocznik 2007 uczestniczyła od 14-16.09.2018 w X Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Bydgoszczy. W zawodach rywalizowało ze sobą 12 drużyn z…

Gmina Kartuzy sprzyja rowerom!

„Kaszubska Trasa Rowerowa” obejmuje zasięgiem tereny 12 gmin (Gmina, Kartuzy, Gmina Żukowo, Gmina Przodkowo, Gmina Somonino, Gmina Chmielno, Gmina Sierakowice, Gmina Sulęczyno, Gmina…

Szkoła w Grzybnie świętowała rocznicę nadania imienia

W minioną środę, Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie świętowała pierwszą rocznicę nadania szkole imienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą. św. w kościele parafialnym…

Akademia Biegowa po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski!

W minioną sobotę w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce, będące jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski w tej samej kategorii…

Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski na Złotej Górze

Złota Góra gościła przez minione trzy tygodnie artystów z Polski i nie tylko. Powstały piękne prace w kamieniu, o niewątpliwie dużej wartości artystycznej. Niedługo uszlachetnią

Spotkanie informacyjne WFOŚiGW Czyste Powietrze

Informujemy, że 29 września 2018 r. o godz. 17:00 w Kartuskim Centrum Kultury  (ul. Klasztorna 1, Kartuzy – dawny Dom Rzemiosła) odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców…

Nowy plac zabaw dla dzieci - otwarty!

W parku im. Kotowskiego w Kartuzach powstał nowy plac zabaw dla dzieci. Dzisiaj odbyło się jego uroczyste otwarcie. Jego budowa w całości sfinansowana została przez Centrum Handlowe…

Kartuscy żeglarze o swoich sukcesach

W miniony poniedziałek w kartuskim magistracie odbyło się spotkanie Burmistrza Kartuz z zawodnikami UKŻ Lamelka, którzy w bieżącym sezonie mogą się poszczycić wysokimi osiągnię

Stypendia Burmistrza Kartuz przyznane

Stypendia Burmistrza Kartuz dla Szczególnie Uzdolnionych Uczniów zostały przyznane we wtorek 18 września w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury. Zdolnej młodzieży towarzyszyli…

Uczcili pamięć poległych i pomordowanych

Tradycyjnie co roku we wrześniu w kartuskim lesie k/Kalisk odbywają się uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II Wojny światowej oraz obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość.