Dobre wiadomości dotarły do nas z mat zapaśniczych. W Mistrzostwach Świata odbywających się w ostatni weekend w Budapeszcie reprezentant Polski i kartuskiego klubu GKS Cartusia Kartuzy, Gevorg Sahakyan zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata. W pierwszym dniu startów po trzech pierwszych zwycięstwach uległ dopiero w walce półfinałowej Mistrzowi Olimpijskiemu z Rio de Janeiro z 2016 roku - Serbowi Davorowi Stefankowi. Pojedynek półfinałowy był bardzo emocjonujący, a decyzje sędziów niezwykle kontrowersyjne.

Następnego dnia, sobotnia walka o brązowy medal nie wzbudzała już żadnych wątpliwości. Przeciwnikiem Gevorga był Chorwat Danijel Janecić. Walka o podium dała Polakowi pewne zwycięstwo 7:0. Gratulujemy Gevorgowi oraz jego trenerowi Edwardowi Barsegjan.

W tym samym czasie w Radomiu odbywały się

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w stylu klasycznym U23

I tutaj nie zawiedli nas reprezentanci Kartuz. Swą wysoka formę potwierdził Krzysztof Niklas, który zdobył tytuł Mistrza Polski w kat. 77 kg. Brązowy medal zdobył także Sebstian Bir (kat. 67 kg) i Rafał Formela (kat 130 kg). Jędrzej Wiśniewski (kat 97 kg) był piąty.  W klasyfikacji drużynowej podopieczni Bartłomieja Pryczkowskiego wywalczyli bardzo dobre drugie miejsce z pośród 18 startujących ekip.

Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński jest pełen uznania dla wyników kartuskich reprezentantów i wyraził nadzieję na rychłe spotkanie, aby móc osobiście pogratulować sukcesów.