To już po raz czwarty Burmistrz Kartuz podziękował kartuskim sportowcom podczas uroczystej gali podsumowującej wyniki sportowe minionego roku. Nagrodzono i wyróżniono prawie 120 zawodników oraz trenerów. Co warto zaznaczyć, w rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego, Gmina Kartuzy w 2018 roku znajduje się na 4. miejscu w województwie pomorskim zaraz za Trójmiejską Metropolią - Gdańskiem, Gdynią i Sopotem. Daje nam to 37. miejsce na 898. gmin w Polsce.

Podczas IV Kartuskiej Gali Sportu w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury spotkali się sportowcy, trenerzy, prezesi klubów sportowych, kierownicy sekcji oraz przedstawiciele władz lokalnych i województwa pomorskiego. Kartuska doroczna gala jest wspaniałą okazją do podziękowania zwłaszcza sportowcom za ich trud, zaangażowanie i sportowe emocje jakich dostarczyli nam w minionym roku. Podziękowania, wyróżnienia oraz nagrody sportowcom wspólnie z Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim Burmistrzem Kartuz wręczali: Stanisław Lamczyk Poseł na Sejm RP, Wojciech Jaworowski Zastępca Burmistrza Kartuz oraz przedstawiciele Powiatu Kartuskiego: Iwona Formela Członek Zarządu Powiatu Kartuskiego i Mirosław Szutenberg Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Zawodnicy, którzy uczestniczyli w zawodach Mistrzostw Świata, Mistrzostwa Europy oraz zajęli 1, 2 lub 3 miejsce w Mistrzostwach Polski lub Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży otrzymali nagrody finansowe.

NAGRODY DLA ZAWODNIKÓW

W gronie 63. nagrodzonych sportowców znaleźli się:

  • Hubert Kurjańczyk (UKŻ Lamelka Kartuzy)
  • Weronika Marszalik (UKŻ Lamelka Kartuzy)
  • Paweł Kajeta (UKŻ Lamelka Kartuzy)
  • Bartłomiej Szlija (UKŻ Lamelka Kartuzy)
  • Tymoteusz Roszkowski (UKŻ Lamelka Kartuzy)
  • Oskar Plichta (UKŻ Lamelka Kartuzy)
  • Paweł Teclaf (KKSz Ormuzd Kartuzy)
  • Diana Malotka-Trzebiatowska (KS Dziesiątka Kartuzy)
  • Magdalena Malotka-Trzebiatowska (KS Dziesiątka Kartuzy)
  • Nikodem Grzenkowicz (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Damian Sławek (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Wojciech Ceniuch (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Adrian Kaiser (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Natalia Śliwińska (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Dawid Migas (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Kacper Hoppa (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Marcel Modliński (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Kacper Wiszniewski (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Maksymilian Grzenkowicz (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Julia Górlikowska (UKS BAT Kartuzy)
  • Julia Wilbik (UKS BAT Kartuzy)
  • Agata Gilmajster (UKS BAT Kartuzy)
  • Wanesa Furman (UKS BAT Kartuzy)
  • Agata Zaborowska (UKS BAT Kartuzy)
  • Martyna Bronk (UKS BAT Kartuzy)
  • Marta Rompska (UKS BAT Kartuzy)
  • Katarzyna Balerstet (UKS BAT Kartuzy)
  • Kamila Grobel (UKS BAT Kartuzy)
  • Cyntia Formela (UKS BAT Kartuzy)
  • Julita Frankowska (UKS BAT Kartuzy)
  • Anna Majkowska (UKS BAT Kartuzy)
  • Antonina Machola (UKS BAT Kartuzy)
  • Nikola Littwin (UKS BAT Kartuzy)
  • Agata Makurat (UKS BAT Kartuzy)
  • Krzysztof Różnicki (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Tomasz Kurowski (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Kacper Adamczyk (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Wojciech Serkowski (GKS Żukowo)
  • Kamil Mateja (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Nikola Zaborowska (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Agata Trepczyk (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Adam Kryszewski (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Agata Sepko (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Nikodem Bigus (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Bartłomiej Leykowski (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Rafał Jaszczuk (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Armin Wilczewski (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Anita Cybula (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Gevorg Sahakyan (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Aleksander Mielewczyk (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Natan Wolski (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Andrzej Drewa (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Leon Dera (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Olivier Godziński (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Sebastian Bir (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Krzysztof Niklas (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Gor Hovsepyan (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Nikodem Drewa (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Rafał Formela (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Jakub Hildebrandt (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Dominika Konkel (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Julia Gruchała (Akademia Biegowa Kartuzy)
  • Arkadiusz Sendlewski (Kartuski Klub Sportowy)

WYRÓŻNIENI SPORTOWCY

Podziękowania i wyróżnienia za wysokie wyniki sportowe otrzymali:

pływacy GKS Cartusia:

  • Michalina Grzech
  • Paulina Burdon
  • Amelia Skorowska
  • Julia Chmielewska
  • Aleksander Trybull
  • Konrad Treder
  • Igor Zalewski
  • Oskar Sikora

narciarstwo klasyczne GKS Cartusia:

  • Klaudia Merchel
  • Rafał Koryciński

biegaczka długodystansowa Akademii Biegowej Kartuzy:

  • Dominika Nowakowska

strzelcy sportowi KS Dziesiątka Kartuzy:

  • Izabela Frymark
  • Dominika Hirsz
  • Wiktoria Lisiewicz

żeglarze UKŻ Lamelka Kartuzy:

  • Marcel Kurjańczyk
  • Filip Nowak
  • Agnieszka Kąkol
  • Weronika Krauza

szachiści KKSz Ormuzd Kartuzy:

  • Agata Arent
  • Lucjan Patelczyk
  • Filip Paczoska
  • Jakub Paczoska
  • Nikodem Paszki
  • Tymoteusz Dera

piłkarze KS Amator Kiełpino

  • Mateusz Miłosz
  • Grzegorz Keliński
  • Kacper Szczęsny
  • Krzysztof Jeliński
  • Marcin Wroński
  • Nikodem Szreder
  • Małgorzata Pettke
  • Kacper Bojanowski
  • Nikodem Lamk
  • Filip Magulski

piłkarze ręczni UKS BAT Kartuzy:

  • Adrian Żynda
  • Błażej Kowalczuk
  • Szymon Ostoja-Lniski
  • Noe Wolski

piłkarze ręczni GKS Cartusia:

  • Igor Bach
  • Damian Sikora
  • Dawid Karschnia
  • Tymon Dera
  • Michał Adamczak
  • Wiktor Brylowski

piłkarze GKS Cartusia 1923 Kartuzy:

  • Teofil Węzeł
  • Weronika Lewandowska
  • Łukasz Plichta
  • Szymon Konkol
  • Nikodem Kitowski
  • Marcel Wysiecki
  • Oliwier Bieliński
  • Mikołaj Jędrzejczak
  • Damian Uzarek
  • Kacper Karbowiak

piłkarze Futsal Club Kartuzy:

  • Michał Papina
  • Jakub Kąkol

TRENERZY

Osobne podziękowania otrzymali również trenerzy:

  • Grzegorz Formela (UKŻ Lamelka Kartuzy)
  • Marcin Dobka (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Bartłomiej Pryczkowski (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Artur Pogosian (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Łukasz Konkel (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Dariusz Malecki (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Sebastian Malecki (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Jakub Kuptz (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Jędrzej Długosz (KKSz Ormuzd Kartuzy)
  • Arkadiusz Blok (UKS BAT Kartuzy)
  • Monika Tomaczkowska (UKS BAT Kartuzy)
  • Magdalena Makurat (UKS BAT Kartuzy)
  • Krzysztof Król (GKS Cartusia Kartuzy)
  • Patryk Zaborowski (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Jerzy Malotka-Trzebiatowski (KS Dziesiątka Kartuzy)
  • Karol Nowakowski (Akademia Biegowa Kartuzy)

KLUBY SPORTOWE

Podziękowania i gratulacje dla klubów sportowych i stowarzyszeń kultury fizycznej i sportu odebrali:

  • Andrzej Formela - Prezes Zarządu GKS Cartusia Kartuzy
  • Sławomir Dunst - Prezes Zarządu Kartuskiego Klubu Sportowego
  • Waldemar Klinkosz - Prezes Zarządu FC Kartuzy
  • Tadeusz Orczykowski - Prezes Zarządu GKS „Cartusia 1923” Kartuzy
  • Mariusz Lamk - Prezes KS „Amator” Kiełpino
  • Jerzy Malotka-Trzebiatowski - Prezes KS Dziesiątka Kartuzy
  • Mirosław Plichta - Prezes UKŻ „Lamelka” Kartuzy
  • Piotr Kwidziński - Prezes KKSz „Ormuzd” Kartuzy
  • Patryk Zaborowski - Prezes KKK „Rebelia” Kartuzy
  • Piotr Ostoja-Lniski - Prezes UKS „BAT” Kartuzy
  • Karol Nowakowski - Prezes Akademii Biegowej Kartuzy
  • Jarosław Kulaszewicz - Prezes KSS „Sokół” Kartuzy
20190104_001_kartusia-gala-sportu2018
20190104_004_kartusia-gala-sportu2018
20190104_005_kartusia-gala-sportu2018
20190104_006_kartusia-gala-sportu2018
20190104_007_kartusia-gala-sportu2018
20190104_008_kartusia-gala-sportu2018
20190104_009_kartusia-gala-sportu2018
20190104_010_kartusia-gala-sportu2018
20190104_011_kartusia-gala-sportu2018
20190104_012_kartusia-gala-sportu2018
20190104_013_kartusia-gala-sportu2018
20190104_014_kartusia-gala-sportu2018
20190104_015_kartusia-gala-sportu2018
20190104_018_kartusia-gala-sportu2018
20190104_019_kartusia-gala-sportu2018
20190104_021_kartusia-gala-sportu2018
20190104_023_kartusia-gala-sportu2018
20190104_024_kartusia-gala-sportu2018
20190104_025_kartusia-gala-sportu2018
20190104_027_kartusia-gala-sportu2018
20190104_028_kartusia-gala-sportu2018
20190104_029_kartusia-gala-sportu2018
20190104_031_kartusia-gala-sportu2018
20190104_033_kartusia-gala-sportu2018
20190104_034_kartusia-gala-sportu2018
20190104_035_kartusia-gala-sportu2018
20190104_036_kartusia-gala-sportu2018
20190104_037_kartusia-gala-sportu2018
20190104_038_kartusia-gala-sportu2018
20190104_039_kartusia-gala-sportu2018
20190104_042_kartusia-gala-sportu2018
20190104_043_kartusia-gala-sportu2018
20190104_044_kartusia-gala-sportu2018
20190104_046_kartusia-gala-sportu2018
20190104_047_kartusia-gala-sportu2018
20190104_048_kartusia-gala-sportu2018
20190104_051_kartusia-gala-sportu2018
20190104_052_kartusia-gala-sportu2018
20190104_053_kartusia-gala-sportu2018
20190104_054_kartusia-gala-sportu2018
20190104_056_kartusia-gala-sportu2018
20190104_058_kartusia-gala-sportu2018
20190104_059_kartusia-gala-sportu2018
20190104_060_kartusia-gala-sportu2018
20190104_061_kartusia-gala-sportu2018
20190104_062_kartusia-gala-sportu2018
20190104_064_kartusia-gala-sportu2018
20190104_065_kartusia-gala-sportu2018
20190104_066_kartusia-gala-sportu2018
20190104_067_kartusia-gala-sportu2018
20190104_068_kartusia-gala-sportu2018
20190104_069_kartusia-gala-sportu2018
20190104_070_kartusia-gala-sportu2018
20190104_071_kartusia-gala-sportu2018
20190104_072_kartusia-gala-sportu2018