W Kartuskim Centrum Kultury 2 października br. spotkali się najlepsi szachiści z Kartuz. Rozegrali dwa turnieje szachów błyskawicznych. Pierwszy turniej systemem „każdy z każdym” został rozegrany tempem 3 minuty na partię plus 2 sekundy za każde wykonane posunięcie.

Dzisiaj mieliśmy zaszczyt gościć w Urzędzie Pawła Teclafa, ucznia ZSO nr 2 w Kartuzach, naszego mistrza szachowego. Towarzyszyła mu jego mama, Aleksandra. Ostatnio Paweł odniósł kolejne sukcesy. W październiku wybiera się na kolejne mistrzostwa świata, tym razem do Grecji. Burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński zadeklarował, że z prywatnych funduszy pomoże mu w sfinansowaniu tego wyjazdu. Dziękujemy za odwiedziny! To była wielka przyjemność!

Kolejny sukces Pawła Teclafa, kartuzianina, ucznia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach.

Paweł Teclaf, gimnazjalista z Kartuz, uczeń ZSO nr 2 i jednocześnie wychowanek Kartuskiego Klubu Szachowego Ormuzd zajął 3. miejsce na zakończonych właśnie Mistrzostwach Świata Juniorów w Szachach, które miały miejsce w Montevideo w Urugwaju. Brązowy medal zdobył w kategorii U-14. W drodze na podium pokonał rywali z wielu krajów świata. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Fot. Polski Związek Szachowy.

Nocny Maraton Szachowy czyli Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Kartuz. To jedno z wydarzeń towarzyszących obchodom 98 rocznicy Święta Niepodległości obchodzonego w Kartuzach, które odbyło się z 11 na 12 listopada 2016 w Kartuskim Centrum Kultury. 

4  października br. w Chanty-Mansyjsku (Rosja) zakończyły się Mistrzostwa  Świata  Juniorów w Szachach Klasycznych. W kategorii do lat 14 dobrze zaprezentował się 13-letni Paweł Teclaf z Kartuskiego Klubu Szachowego ''Ormuzd''.