W miniony piątek odbył się dwudziesty czwarty Turniej Piłki Ręcznej Młodzików pamięci kartuskiego trenera tej dyscypliny - Krzysztofa Milewskiego. Organizatorem turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach.

Turniej pn. Całe Pomorze Gra w Piłkę Ręczną zgromadził w Kartuzach oraz w Kiełpinie najlepsze zespoły z województwa pomorskiego. Zwyciężyła ekipa z Nowej Karczmy.

Turniej Piłki Ręcznej Chłopców z Okazji Nadania Praw Miejskich Kartuzom miał miejsce w środę w ZSO nr 2 w Stolicy Kaszub. Rywalizację wygrali gospodarze. Wyniki poniżej. Nagrody młodym szczypiornistom wręczyli m.in. Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, Sylwia Biankowska, Zastępca Burmistrza, Tadeusz Bigus, współwłaściciel firmy BAT Materiały Budowlane oraz Maria Wenta-Barlak, Dyrektor ZSO nr 2 w Kartuzach. Trenerem drużyny z Kartuz jest Krzysztof Król.

III Mikołajkowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kartuzy miał dzisiaj miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kiełpinie. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Akademia Sportu Artura Siódmiaka, dzięki wsparciu Gminy Kartuzy. Dzieci świetnie bawiły się w czasie różnorodnych ćwiczeń, oprócz tego młodzi szczypiorniści rywalizowali w turnieju. To był dobrze spożytkowany czas wolny!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach zdobyli srebrny medal Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców.

We wtorek 7 marca w sali sportowej ZSO Nr 2 w Kartuzach odbyły się półfinały wojewódzkie XVIII Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. Kartuscy szczypiorniści z Gimnazjum nr 2 spotkali się z zespołami z gimnazjów w Bolszewie oraz Krokowej.

W półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które dla powiatu kartuskiego odbyły się w piątek 3 marca w ZSO nr 2 w Kartuzach, szczypiorniści UKS BAT Kartuzy nie dali szans swoim rywalom. Kartuski zespół pewnie awansował do dalszej części rozgrywek. Finał Igrzysk zostanie rozegrany także w ZSO nr 2, już 17 marca.

Rozgrywający reprezentacji Polski w piłce ręcznej, wychowanek Cartusii Kartuzy, pochodzący z Kartuz Piotr Chrapkowski od nowego sezonu będzie reprezentował zespół SC Magdeburg. O transferze poinformował w połowie grudnia poinformował zarząd zespołu Mistrzów Polski Viva Tauron Kielce.