Reprezentanci FC Kartuzy dobrze zaprezentowali się podczas swojego pierwszego występu w reprezentacji Polski w futsalu w Turnieju Państw Wyszechradzkich U21, który odbył się w Debreczynie na Węgrzech.

Dla kartuskich piłkarzy był to z pewnością bardzo udany debiut. Pokazali się z jak najlepszej strony. Oskar Menard, Kacper Paninski i Paweł Piór to reprezentanci FC Kartuzy, do którego trafili przed rokiem z boisk trawiastych. Reprezentowali barwy GKS Cartusia 1923 i GKS Żukowo.

W pierwszym meczu ulegliśmy reprezentacji Słowacji 1:2. Bardzo dobrze zagrał Oskar Menard, choć nie zdobył gola. Jedyną bramką dla Polski w 29. minucie popisał się Wojciech Łasak, asystował mu reprezentant FC Kartuzy Kacper Paninski.

W drugim meczu biało-czerwoni trzykrotnie wychodzili na prowadzenie w pojedynku z Czechami, lecz rywale za każdym razem doprowadzali do wyrównania. Dwukrotnie strzelał dla Polski Paweł Piór, w 20. i 35. minucie.

W środę 24 stycznia zagraliśmy z Węgrami, gospodarzami turnieju, dla których był to mecz rewanżowy za porażkę 4:6 z września 2017 roku. Niestety, na parkiecie tym razem zdecydowanie dominowali gospodarze. Polska uległa 1:6.