W minioną sobotę w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce, będące jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski w tej samej kategorii wiekowej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się zawodniczka rosnącej w siłę Akademii Biegowej Kartuzy. 

Mowa o Julii Gruchała, która na dystansie 1000m wywalczyła pierwsze miejsce okraszając je nowym rekordem życiowym - z wynikiem 3:06,09. Jest to drugi rezultat w kraju w rocznikach 2004, a rywalizacja młodzików dotyczy roczników 2003 – 2004. Mistrzostwa Polski odbędą się 22-23.09 w Bełchatowie. Trzymamy kciuki za udany występ. 

 

Akademia Biegowa Kartuzy prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy. Treningi otwarte dla wszystkich odbywają się na czas remontu stadionu w Kartuzach, w Kiełpinie w poniedziałki i środy o godzinie 19:00. Akademii jest także organizatorem dwóch największych biegów w tej części Pomorza czyli Mikołajowego Santa Run Kartuzy, który odbędzie się w tym roku 16 grudnia.