W pierwszy weekend lutego w Gołdapi odbył się XXIX Bieg Jaćwingów w biegach narciarskich. Zawody były podzielone na dwa dni. Pierwszego (sobota) przeprowadzone były w stylu dowolnym na dystansach 20 i 10km, które zaliczane były do Pucharu Polski Amatorów, oraz w kategoriach szkolnych od 0,2m do 5km. Drugiego (niedziela) w stylu klasycznym na dystansach 14 i 7km.

Oj, dzieje się ostatnio w kartuskim sporcie! W minionym tygodniu narciarze GKS Cartusia Kartuzy uczestniczyli w odbywającym się w Jakuszycach Festiwalu Narciarstwa Biegowego, w ramach którego rozgrywany był 42. Bieg Piastów. Wszystkich osiem biegów festiwalowych zostało przeprowadzonych na różnych dystansach, począwszy od 7 km, po zaliczane do Worldloppet 50 i 25 km „klasykiem” oraz 30 km „łyżwą”.

Cartusia SkiArena Nordic, jedyne takie miejsce na Pomorzu, stworzone 3 lata temu na Bilowie przez Janusza Meissnera, stała się dzisiaj miejscem rywalizacji w XLVI Igrzyskach Dzieci oraz XIX Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Biegowym Dziewcząt i Chłopców.

Mimo że zima jeszcze przed nami przygotowania do sezonu idą pełną parą. W kartuskim Bilowie w miejscu pod nazwą SKI ARENA trwają zaawansowane przygotowania do sezonu narciarskiego. Latem oraz późną jesienią narciarzy z GKS Cartusia spotkać można było na kartuskiej promenadzie oraz na trasach rowerowych podczas treningów na nartorolkach. 

Narciarze z Kartuz wzięli udział w 41. Biegu Piastów w Jakuszycach. Podopieczni Janusza Meissnera rywalizowali z przedstawicielami 26 krajów świata. Łącznie wystartowało ponad 5 tysięcy zawodników.

Na kanale TVP Sport ukazał się artykuł o reprezentancie Polski Macieju Starędze, który podczas MŚ w Lahti zajął ósme miejsce w sprincie. W relacji filmowej wpleciony jest także akcent kartuski...

Doroczny Bieg Jaćwingów to już tradycja w Gołdapie. Tegoroczne zawody odbyły się w dniach 27-28 stycznia 2017. Udział w nich narciarzy Cartusii Kartuzy to już także tradycja. Nasi reprezentanci stanęli na starcie w gronie ok. 200 zawodników.

Kartuski sportowiec, miłośnik i zażyły propagator narciarstwa, Janusz Meissner z Kartuz wziął udział w zaliczanym do cyklu 20 największych na świecie maratonów narciarskich - Wordloppet Dolomitenlauf w Austrii. Zawody odbyły się w znanym alpejskim ośrodku biathlonowym w Obertilliach.