Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym etapie audytu polityki rowerowej Kartuz . Po części teoretycznej nadszedł czas na wizję lokalną, czyli wspólny objazd rowerowy naszej gminy.

Drodzy Mieszkańcy, Szanowni Radni, Koleżanki i Koledzy!
 
Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnym etapie audytu polityki rowerowej Kartuz . Po części teoretycznej nadszedł czas na wizję lokalną, czyli wspólny objazd rowerowy naszej gminy. Spotykamy się pod budynkiem Urzędu Miejskiego w Kartuzach w sobotę 8 czerwca 2019 roku o godzinie 11:00, oczywiście z własnymi rowerami.
 
Przejazd, ma na celu ocenę jakości i komfortu infrastruktury rowerowej. Naoczne sprawdzenia warunków, w których funkcjonuje obecnie ruch rowerowy w naszej gminie umożliwi wypracowanie zestawu rekomendacji: działań potrzebnych i możliwych do podjęcia w ciągu najbliższych 2 lat, by można było jeszcze bezpieczniej i wygodniej poruszać się rowerem.
 
W ciągu 1,5 -godzinnej przejażdżki z ekspertami ds. polityki rowerowej spojrzymy na naszą gminę z nowej perspektywy, dokumentując wszelkie interesujące czy wymagające interwencji miejsca. Następnie, około godziny 12:30, spotkamy się w Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach, aby omówić przejazd.
 
Przejazd będzie obejmował istotne z punktu widzenia polityki rowerowej cele podróży, takie jak Dworzec Integracyjny, Urząd Miejski, centrum handlowe, szkoły, osiedla mieszkaniowe itp.
 
Znane przysłowie mówi, że na rower nie ma złej pogody, bywają jedynie nieodpowiednio do niej przygotowani rowerzyści. Dlatego proszę o przygotowanie się do jazdy bez względu na warunki atmosferyczne, by ewentualny wiatr, upał czy deszcz nie skłonił nas do pozostania w domu.
 
Zakładam wolne tempo jazdy i przerwy umożliwiające omówienie istotnych szczegółów – dlatego zapraszamy do udziału osoby w każdym wieku.
 
Osoby zainteresowane udziałem proszone są o potwierdzenie udziału telefonicznie: 586945215 (Wydział Rozwoju Urzędu Miejskiego w Kartuzach) lub za pośrednictwem poczty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Serdecznie zapraszam!
 
Z poważaniem
Mieczysław Grzegorz Gołuński
Burmistrz Kartuz


Na ''weekend za pół ceny'' zapraszają...

Bemol Cafe

Deptak w Kartuzach, ul. Dworcowa 3
tel. 533 877 555


To zupełnie nowe i jednocześnie bardzo stare miejsce w Kartuzach! Specjalne ceny - tylko w ten weekend!

Muzeum Kaszubskie

Kartuzy, ul. Kościerska 1tel. 586 811 442

Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach zaprasza na WEEKEND ZA PÓŁ CENY... w piątek od 8:00 do 16:00, w sobotę od 8:00 do 15:00…

LARY BAR (ul. Mściwoja II)

Kartuzy, ul. Mściwoja IIKaszubski Inkubator Przedsiębiorczościtel. 725 063 118

Jak smakuje przysmak Laryego? Sprawdź sam! W najbliższy weekend będzie ku temu specjalna okazja - Weekend…

JOKER pizza & kebab

Kartuzy, ul. Rynek 2
tel. 727 401 182


Joker zaprasza na kartuski Rynek! 21 i 22 kwietnia specjalne obniżki cen na wybrane produkty! Sprawdź sam...

Restauracja RONDO

Kartuzy, ul. Dworcowa 6
tel. 727 401 182


Smacznie, zdrowo i za pół ceny ! Już w ten weekend Restauracja Rondo w Kartuzach zaprasza na ofertę specjalną!   

Restauracja POD ORŁEM

Kartuzy, ul. 3 Maja 10tel. 601 335 555

Restauracja hotelu POD ORŁEM w Kartuzach zaprasza na specjalną ofertę cenową! W ramach akcji ''Weekend za pół ceny'' zapraszamy do restauracji…

Forma Fitness CLUB

Kartuzy, ul. Prokowska 40tel. 609 180 230

Idzie lato - czas zadbać o sylwetkę i dobrą formę.  Klub Forma Fitness serdecznie zaprasza. W ''Weekend za pół ceny" oferta specjalna…

Centrum Informacji Turystycznej

Centrum Informacji Turystycznej znajduje się przy ulicy Klasztornej w Kartuzach, tuż obok Kartuskiej Kolegiaty. Jeśli jesteś turystą, to tutaj powinieneś skierować swoje pierwsze kroki.

LARY BAR (os. Wybickiego)

Kartuzy, os. Wybickiego 36  Kartuska Pływalnia Nëczk   tel. 693 366 315

Jak smakuje przysmak Laryego? Sprawdź sam! W najbliższy weekend będzie ku temu specjalna okazja - Weekend…

United Chicken Kartuzy

Kartuzy , ul. Rynek 3tel. 667 50 60 50

Bar United Chicken istnieje w Kartuzach od niedawna i już zdążył zebrać rzesze zwolenników. Tym bardziej jest nam miło zaprosić Państwa…