20.000 złotych na strefę do integracji w Ręboszewie - umowa podpisana

Dodane przez MD -

Kategoria

W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku podpisano umowy na dofinansowanie projektów z konkursu "Aktywne Sołectwo Pomorskie". Gmina Kartuzy otrzymała 20.000 złotych na budowę miejsca rekreacji i integracji w Ręboszewie.

Konkurs "Aktywne Sołectwo" ma na celu  wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego.  Konkurs zorganizowano po raz szósty. O środki mogły ubiegać się sołectwa z całego województwa pomorskiego. Spośród 70 złożonych wniosków, 30 przyjęto do realizacji. W poniedziałek, 22 maja w Urzędzie Marszałkowskim umowy z przedstawicielami gmin podpisali wicemarszałkowie Leszek Bonna i Józef Sarnowski. Gminę Kartuzy reprezentowali Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński z zastępcą Sylwią Biankowską oraz Skarbnik Gminy Alicja Szwaba.

Gmina Kartuzy pozyskała dofinansowanie na projekt pt. "Poprawa jakości życia w miejscowości Ręboszewo poprzez wspólną budowę miejsca rekreacji i integracji mieszkańców przy zachowaniu krajobrazu wiejskiego".

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę altany wraz z utwardzeniem terenu oraz zakup i montaż linarium dla dzieci. Zadanie obejmie też nasadzenia drzew owocowych (rodzimych), wysiew trawy i montaż  tablicy informacyjnej, promującej sołectwo.  Drzewka mieszkańcy wybiorą i posadzą wspólnie.

Fot. UMWP

aktywne sołectwo