Kartuzy ugrały dla WOŚP około 70.000 złotych!

Dodane przez MD - pon., 30/01/2023 - 10:47

Kategoria

W niedzielę w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w akcję włączają się również Kartuzy. Od samego rana blisko 90 wolontariuszy kwestowało w różnych zakątkach gminy, a po południu w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się finałowa impreza z licytacjami, występami artystycznymi i koncertami.

 "Żyj zdrowo w zdrowym świecie" to hasło tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierali środki na walkę z sepsą, a dokładnie na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Zakupiony, dzięki finałowi sprzęt trafi do około 80 laboratoriów mikrobiologicznych na terenie całej Polski.

Kartuskie Centrum Kultury gra z Orkiestrą od lat. Na tegorocznym finale wystąpili m.in. RZPiT Kaszuby, grupa taneczna As Dance czy wokalistka Adriana Gizela. Na zakończenie porcję świetnych jazzowych brzmień zaserwował Piotr Lemańczyk z Adamem Golickim i Michałem Ciesielskim.

Sporo emocji towarzyszyło tegorocznym licytacjom. Na aukcji głównej wylicytowano m.in. gitarę elektryczną i kosz smakołyków za 1100 zł, WOŚP-owy tort i egzemplarz Konstytucji z podpisem m.in. Donalda Tuska, przejażdżkę czołgiem z Muzeum Techniki Wojskowej Gryf w Dąbrówce. Tradycyjnie pojawiły się też kosz wędlin (wylicytowany za 600 zł) oraz strażackie misie, z których jeden zlicytowano za 760 zł.

Wśród gadżetów była również koszulka z autografem Piotra Chrapkowskiego - mistrza piłki ręcznej. Tę za 450 zł wylicytował Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Do licytacyjnej puszki trafiło także 2.000 zł z aukcji, którą na Facebooku zorganizował fotograf Artur Socha. Zwycięzcę licytacji zaprosił na wspólny lot samolotem nad Kaszubami.