Poznaliśmy laureatów powiatowego konkursu plastycznego "Moje Kaszuby"

Dodane przez MD - pt., 08/12/2023 - 13:22

Kategoria

W piątek w Kartuskim Centrum Kultury podsumowano tegoroczną edycję konkursu plastycznego "Moje Kaszuby". W tym roku jury oceniła około 150 prac. Zwycięzcom i wyróżnionym pogratulowali Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz oraz Kazimierz Formela, prezes kartuskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Konkurs ma na celu pobudzenie świadomości regionalnej, poszerzanie wiedzy o Kaszubach – poznanie elementów związanych z kulturą kaszubską, rozbudzenie i kształtowanie wyobraźni oraz inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki.

Prace oceniało jury w składzie: Małgorzata Kulawczuk-Gruba, Jan Kamiński i Jolanta Czerwińska. Prace przygotowywano w podziale na następujące kategorie wiekowe i tematyczne:

  • dzieci przedszkolne – Werónka z serii książek Aleksandry i Dariusza Majkowskich
  •  dzieci z klas I - III szkół podstawowych – Wiejska chata na Kaszubach
  •  dzieci z klas IV - VI szkół podstawowych – Morze kaszubskie
  • dzieci z klas VII - VIII szkół podstawowych – W kaszubskich borach i lasach
  •  młodzież szkół ponadpodstawowych – Ideologia Antoniego Abrahama

W kategorii przedszkoli:

I miejsce  - Hubert Gosz  Przedszkole SP Miechucino
I miejsce Lena Labuda SP Mirachowo

II miejsce - Urszula Neubauer Przedszkole Niepubliczne Aniołek Kiełpino
III miejsce  - Oliwier Lejk  
SP Reskowo

wyróżnienia: Antoni Garski - SP Miechucino, Milan Wadecki - Przedszkole Niepubliczne Aniołek Kiełpino, Maja Bulczak SP Lisie Jamy, Fabian Sędzicki SP Grzybno i Nadia Cieślukowska ZKiW Dzierżążno

W kategorii klas I-III:

I miejsce  - Zofia Formela  ZKiW Dzierżązno
I miejsce Jan Kostrowski SP Czeczewo
II
miejsce  - Barbara Grzenia SP nr 2 Kartuzy

III miejsce - Szymon Kos SP Staniszewo

Wyróżnienia: Emilia Waleczkowska SP Tuchom, Nina Lubecka SP EgiertowoLiliana Marcińska SP Reskowo,                       Leon Neubauer SP nr 2 Kartuzy i  Oliwia Gierszewska  SP Egiertowo

W kategorii klasy IV-VI:

I miejsce  - Piotr Peta SP Mirachowo

miejsce  -  Patrycja Maszk SP Lisie Jamy

II miejsce - Dominika Kielińska  SP Kiełpino

III miejsce  - Wiktoria Edut SP Mirachowo

W kategorii klasy VII-VIII:

I miejsce - Gracjan Tandek SP Sierakowice

I miejsce  -  Antonina Tomicka SP nr 2 Kartuzy

II miejsce  - Dominik Sikora SP Staniszewo

III miejsce  - Lena Hirsz SP nr 2 Kartuzy

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce  - Weronika Trawicka ZSZi O Żukowo

II miejsce  - Agata Borchardt III LO Kartuzy Wzgórze Wolności

III miejsce  - Anna Machola Powiatowy Zespół Szkół Sierakowice