Festyn z okazji Dnia Dziecka dla małych pacjentów szpitala w Dzierżążnie

Dodane przez MD -

Kategoria

Z okazji Dnia Dziecka w szpitalu w Dzierżążnie w poniedziałek odbył się coroczny festyn dla pacjentów oddziału rehabilitacji dzieci i młodzieży. Z upominkami w tym dniu odwiedzili ich Burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński z zastępcą Sylwią Biankowską, starosta Bogdan Łapa i wicestarosta Iwona Formela.

Spotkanie rozpoczęto w wyjątkowy sposób - wszyscy uczestnicy pikniku wypuścili w niebo baloniki z karteczkami, na których zapisali swoje marzenia.

- Życzę wszystkim pacjentom tego szpitala dużo zdrowia i tego. W naszej gminie jest tak, że Dzień Dziecka świętujemy 365 dni w roku i tego wam życzę - podkreślał Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Na małych pacjentów czekało mnóstwo atrakcji - upominki, dmuchana zjeżdżalnia, poczęstunek, spotkanie z alpakami i końmi czy wielkie bańki mydlane. Chętni mogli poznać wyposażenie policyjnego radiowozu, wozu strażackiego czy ambulansu. Nie zabrakło też stoisk z warkoczykami i tatuażami. Przedpołudnie upłynęło w radosnej, wypełnionej zabawą atmosferze.