Za nami Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” 2024

Dodane przez MD - pon., 25/03/2024 - 12:43

W piątek w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” 2024. W zmaganiach wzięło udział blisko 60 osób.

Konkurs służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W tegorocznym zmaganiach wzięło udział 58 osób - uczniów gminnych szkół i członków młodzieżowych drużyn pożarniczych. Uczestników przed zmaganiami odwiedził Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński  z zastępcą Sylwią Biankowską.

- Bardzo się cieszę, że tak wielu z was zainteresowanych jest tematyką bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dla mnie już wszyscy jesteście zwycięzcami, niezależnie od wyników, bo wspaniale, że chcecie zdobywać i pogłębiać wiedzę, która może służyć uratowaniu waszego lub czyjegoś życia. Gratuluję wam wszystkim - mówił burmistrz tuż przed rozpoczęciem testu.

Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami min. na temat funkcjonowania straży, sprzętu strażackiego i bezpieczeństwa. Po ocenie testów poziom okazał się wyrównany i przeprowadzono ustną dogrywkę.Uczniowie którzy zdobyli najlepsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych przeszli do kolejnego etapu i będą reprezentować gminę Kartuzy w eliminacjach powiatowych.

Wyniki gminnych eliminacji:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)

1. miejsce - Dawid Piekarski - SP Mirachowo

2. miejsce Antoni Skierka  - SP Mirachowo

3. miejsce - Filip Lejkowski - SP Staniszewo

4 . miejsce - Michał Serkowski - ZKiW Dzierżążno

5. miejsce - Szymon Konkol  - SP Nr 2 Kartuzy

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

1. miejsce - Agnieszka Szwaba - OSP Sianowska Huta

2. miejsce - Amelia Szwaba - OSP Sianowska Huta

3. miejsce - Julia Jankowska - OSP Sianowska Huta

4. miejsce Kamila Okrój - OSP Sianowska Huta

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

1. miejsce - Piotr Szczodrowski - I LO Kartuzy

2. miejsce - Eryk Marszałkowski  - OSP Mirachowo

2. miejsce - Kinga Piernicka - OSP Mirachowo

3. miejsce - Julia Załuska  -  I LO Kartuzy

4. miejsce - Julia Szodrowska  - ZSO Nr 2 Kartuzy