Serdecznie zapraszamy na cykl spacerów rewitalizacyjnych po Kartuzach!

Dodane przez MD -

Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński zaprasza Mieszkańców na trzy spacery po Kartuzach, których celem jest odwiedzenie miejsc znajdujących się na obszarze rewitalizacji miasta. Podczas spotkań będziemy przyglądać się infrastrukturze miejskiej poszukując inspiracji do wprowadzenia zmian, reorganizacji czy poprawy estetyki przestrzeni.

Spacery odbędą się w dniach od 12 do 14 września zgodnie z następującym planem:

  • 12.09 - zbiórka przed Urzędem Miejskim w Kartuzach o godz. 12.00, następne przejście do Rynku, ulicą Kościuszki do ulicy Gdańskiej, ulicą Gdańską do torów kolejowych, następnie przejście wzdłuż torów do Dworca Kolejowego i dalej ulicą Kolejową do ul. 3 Maja, przejście do ul. Kościuszki i zakończenie na Rynku w Kartuzach
  • 13.09 - zbiórka przed Urzędem Miejskim o godz. 10.00. Przejście ulicami 3 Maja, Klasztorną do Kolegiaty, następnie promenadą do Nowego Osiedla, ulicą Cichą do Majkowskiego, Sambora do planowanego Kąpieliska Gminnego, przejście do ul. Mściwoja, Przy Rzeźni, Sambora, 3 Maja, następnie Majkowskiego i zakończenie przy Parku.
  • 14.09 - rozpoczęcie przy Urzędzie Miejskim o godzinie 12.00, przejście do Placu Brunona, ul Jeziorną do Gdańskiej następnie Zamkowa i przejście przez osiedle Sikorskiego do ul Piłsudskiego do ronda przy ul. Gdańskiej, powrót ul Parkową i zakończenie spaceru.

Każdy ze spacerów planowany jest na około 3 godziny.

Informacje zebrane podczas spotkań wykorzystane zostaną do stworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Kartuz do roku 2030.