Za nami XXIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej z okazji nadania praw miejskich Kartuzom

Dodane przez MD - wt., 26/03/2024 - 14:56

Kategoria

W dniach 22-24 marca w hali ZSO nr 2 w Kartuzach odbył się XXIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej z okazji nadania praw miejskich Kartuzom. W zmaganiach uczestniczyło dziesięć drużyn z pięciu województw. Złoty medal wywalczyła drużyna sekcji piłki ręcznej GKS Cartusii Kartuzy! Gościem specjalnym turnieju był Piotr Chrapkowski - jeden z najwybitniejszych polskich szczypiornistów.
 
W dniach 22-24 marca w hali sportowej ZSO nr 2 w Kartuzach odbywał się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej z okazji Nadania Praw Miejskich Kartuzom pod patronatem burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego.
Gościem specjalnym był Piotr Chrapkowski, wychowanek GKS CARTUSIA KARTUZY, brązowy medalista Mistrzostw Świata, 2-krotny zwycięzca Ligi Mistrzów, 3-krotny zwycięzca klubowych Mistrzostw Świata, 5-krotny Mistrz Polski.
 
Na turniej przybyli także Mieczysław Grzegorz Gołuński - Burmistrz Kartuz, Dariusz Las Kierownik Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Kartuzach, Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach, Kazimierz Klas - prezes GKS Cartusia Kartuzy,  Piotr Ostoja Lniski - honorowy prezes klubu UKS BAT Kartuzy oraz Jarosław Frankowski - pierwszy trener Piotra Chrapkowskiego.
 
Podczas 3-dniowej sportowej rywalizacji chłopców z rocznika 2011 i młodszych walczyło  10 zespołów z całej Polski, w tym dwie drużyny z Kartuz. Do stolicy Kaszub zawitały zespoły z Dzierżoniowa, Pabianic, Bartoszyc, Kwidzyna, Ryjewa, Gdańska, Sławna i Banina.
 
Trzy dni intensywnych zmagań, wyrównany poziom sportowy zespołów, a co za tym idzie zacięte i emocjonujące mecze, przysporzyły uczestnikom oraz licznie zgromadzonym w hali kibicom niezapomnianych wrażeń.
 
Zwycięzcą turnieju okazał się zespół gospodarzy  GKS CARTUSIA KARTUZY I, który wygrał wszystkie mecze od fazy grupowej po finał. Kapitalna gra chłopaków oraz serce które zostawili na boisku doprowadziły ich na sam szczyt turnieju. Drugi zespół gospodarzy uplasował się na 9. miejscu. Jest to drużyna z rocznika 2012 i cieszyć może ich waleczna postawa, sportowa ambicja i zaangażowanie w rywalizacji ze starszymi kolegami z boiska, które na pewno zaprocentują na przyszłość.
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:
 
 
1. GKS CARTUSIA KARTUZY I
2. MTS KWIDZYN
3. MDK PASJA BARTOSZYCE
4. SPR PABIKS IMPACT PABIANICE
5. GUKS BELLATOR RYJEWO
6. UKS LIDER SŁAWNO
7. MKS ŻAGIEW DZIERŻONIÓW
8. SAS GDAŃSK
9. GKS CARTUSIA KARTUZY I I
10. UKS BANINO
 
MVP Turniej: Kacper Formela - GKS CARTUSIA KARTUZY I
Król strzelców: Maciej Wenta- GKS CARTUSIA KARTUZY I
Najlepszy bramkarz:  Bartosz Mierzwa -MTS KWIDZYN
 
NAJLEPSZA "7" Turnieju:
 
IGOR KRYSZEWSKI - GKS CARTUSIA KARTUZY I
TOMASZ NEUMANN- GKS CARTUSIA KARTUZY I
ALEKSANDER KMIECIK - MTS KWIDZYN
KRYSTIAN BŁACHUTA - MTS KWIDZYN
NIKODEM KALICZYŃSKI - MDK BARTOSZYCE
JULIAN PREWEDA - MDK BARTOSZYCE
JAN MACIASZEK - SPR PABIKS IMPACT PABIANICE
 
 
WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ ZAWODNICY W ZESPOLE:
 
Maksymilian Hubeny - GKS CARTUSIA KARTUZY I
Michał Brylowski - GKS CARTUSIA KARTUZY I I