Centrum Informacji Turystycznej

Centrum Informacji Turystycznej znajduje się przy ulicy Klasztornej w Kartuzach, tuż obok Kartuskiej Kolegiaty. Jeśli jesteś turystą, to tutaj powinieneś skierować swoje pierwsze kroki. W CIT dowiesz się, co warto zwiedzić w Gminie Kartuzy. Tutaj znajdziesz także bezpłatne materiały promocyjne w formie mapek, folderów, ulotek oraz gadżetów regionalnych. Można tu również nabyć pamiątki – jest tutaj niemal wszystko, od długopisów poprzez magnesy, aż do map oraz przewodników.

Ale... kartuskie CIT to nie tylko "sklepik z pamiątkami". Tutaj odbywają się spotkania, szkolenia w nowej sali multimedialnej. Tutaj można obejrzeć z bliska kaszubskie stroje ludowe oraz filmy -przewodniki po Ziemi Kaszubskiej. W tym miejscu, przed budynkiem, znajduje się infomat działający w sieci Zintegrowanego Systemu Informacji Turystycznej Województwa Pomorskiego. 

  • Nie chcesz zwiedzać Kartuz z ciężkimi bagażami? W kartuskim CIT masz przechowalnię bagażu!
  • Kończy Ci się bateria w smartfonie? W CIT Kartuzy możesz doładować komórkę
  • A może wolisz usiąść przy komputerze i sprawdzić plan dalszej podróży? W CIT Kartuzy masz dostęp do stanowiska komputerowego i darmowy Internet WiFi.

Centrum Informacji Turystycznej to nowoczesny budynek otwarty w 2011 roku. Znajduje się na ulicy Klasztornej, w sąsiedztwie kartuskiej Kolegiaty. W Centrum znajduje się sala multimedialna, w  której prowadzone są spotkania i szkolenia oraz gabloty ze strojami kaszubskimi i kaszubską ceramiką.

CIT Kartuzy czynne jest przez cały rok!

Centrum Informacji Turystycznej
Brama Kaszubskiego Pierścienia

ul. Klasztorna 1, 83-300 Kartuzy
tel. 586 840 201, 512 127 963
kartuzy@kaszubskipierscien.pl

strona CIT Kartuzy: http://citkartuzy.pl

 

 


Na końcu tego artykułu znajduje się formularz, za pomocą którego możesz wysłać wiadomość bezpośrednio do Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach (kartuzy@kaszubskipierscien.pl):

[Dla niewidomych: na zdjęciu drogowy znak informacyjny z adresem Informacji Turystycznej w Kartuzach]
[Dla niewidomych: na zdjęciu kaszubskie materiały promocyjne w CIT Kartuzy]
[Dla niewidomych: na zdjęciu kaszubskie materiały promocyjne w CIT Kartuzy]
Kontakt