Kartuskie Centrum Kultury

Kartuskie Centrum Kultury, położone przy ulicy Klasztornej 1 , tuż przy Parku „Solidarności”, zajmuje się popularyzacją kultury i edukacją artystyczną.

Szeroki wachlarz propozycji dla osób dorosłych oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sprawia, że drzwi Kartuskiego Centrum Kultury się nie zamykają. Najwięcej ofert jest adresowanych do dzieci i młodzieży.

 

W Kartuskim Centrum Kultury dojrzewają młode talenty plastyczne, szachowe, wokalne, muzyczne, taneczne, aktorskie i dziennikarskie.

KCK może poszczycić się profesjonalnie wyposażonymi pracowniami oraz doświadczoną kadrą przyjaźnie nastawioną do wychowanków. Centrum skupia ludzi pracujących z pasją i zamiłowaniem.

Kartuskie Centrum Kultury organizuje wiele imprez kulturalnych takich jak spektakle teatralne, koncerty, festiwale, warsztaty, odczyty poezji i wystawy.

KCK pełni również rolę organizatora dużych imprez plenerowych tj. Truskawkobrania, Jarmarku Kaszubskiego, dożynek itp., które mają na celu promocję Kaszub, kultury kaszubskiej, rodzimych zwyczajów oraz kuchni regionalnej.

W strukturach instytucji mieści się również Centrum Informacji Turystycznej oraz Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z różnorodnej oferty Centrum!

Godziny otwarcia:

  • W sezonie letnim (od 01.07. do 31.08.) - od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00
  • W sezonie szkolnym (od 01.09. do 30.06.) - od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-21.00

 

budynek kartuskiego centrum kultury